Семинарите към БГ Сайт – история

10 ноември 2009 – лекция на Жанет Найденова
Уеб семинар ноември 2009 г.
15 ноември 2005 – лекция на Десислава Бошнакова
15 ноември 2005 – лекция на Георги Варзоновцев
31 октомври 2003 – лекция на Константин Павлов

Продължаваме с ретроспекцията на случвалото се през годините в родното пространство – този път с обзор на семинарите, които се провеждаха към конкурса БГ Сайт в периода 1999-та до 2015 година.

Уеб семинарите – така се казваха и бяха винаги ден преди или след церемонията по награждаването в конкурса БГ Сайт. Макар от днешна перспектива да има много събития и да няма особен смисъл от провеждането им в онези години, особено в началото, това бе важно събитие, очаквано, почти единствено за общността.

В периода 1999-2015, особено в началото, общността на уеб разработчиците бе малка. Компаниите, които се занимаваха с това се брояха лесно, самите сайтове и платформи на български бяха едва в началото на своето развитие. В дигиталните агенции от онова време все още нямаше голяма специализация, а доста фрийлансери работеха сами и се справяха не лошо с разработването на сайтовете в началния етап от развитие на уеб в България. В края на периода вече имаше обособени студиа, с добра специализация и професионалисти на световно ниво, които работеха за цял свят уеб продукция.

На семинарите присъстваха между 50 до 250 души. На снимките виждаме, че локацията бе различна – някоя от залите на ДНК, зала България, залата на БТА, залата на х-л Радисън и други.

Лекторите бяха сред най-изявените експерти в областта на дигиталните комуникации и уеб. Много често сред тях бяха Александър Варов, Жанет Найденова, Константин Павлов, в годините са били лектори и Венера Александрова, Георги Варзоновцев, Десислава Бошнакова, Александър Петров и много други.

Не малко от уеб специалистите у нас са получили знания и вдъхновение от тези срещи, а те спомагаха и за укрепването на уеб общността в България в тези основополагащи за този бизнес години.

Жюстин Томс

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Нагоре

С изполването на този сайт се съгласявате с употребата на бисквитки. още информация

С изполването на този сайт се съгласявате с употребата на бисквитки.

Close